Přístup ke školní Wi-Fi pro žáky gymnázia

Školní budova je pokryta signálem Wi-Fi, který mohou žáci a učitelé využívat i pro svá soukromá zařízení. Pro žáky je určena síť s označením "GLIT-Student". Pro připojení k této síti není potřeba žádné obecné heslo ani certifikáty, autentizace probíhá ověřením školního účtu – jako indetitu zadávejte svou školní mailovou adresu ve tvaru jmeno.prijmeni@glit.cz a do kolonky hesla vyplňte své heslo do školní počítačové sítě / k Microsoft 365 účtu.

Licence Microsoft

Díky smlouvě Microsoft Enrollment for Education Solution mohou žáci a zaměstnanci naší školy instalovat na svá domácí zařízení kancelářský balík Office 365 Pro Plus. Aplikace je možné instalovat až na pět zařízení.

Instalace Office 365 Pro Plus v aktuální verzi s využitím výše uvedeného benefitu je velmi snadná. Na počítači, kde chcete kancelářský balík instalovat, se nejprve přihlaste do cloudových služeb Microsoft 365 svým školním účtem Microsoft 365 (e-mailová adresa ve tvaru jmeno.prijmeni@glit.cz). Na zobrazené domovské stránce klikněte na tlačítko "Instalace aplikací" a zvolte "Aplikace Microsoft 365". Potvrďte spuštění instalačního programu a dále jen postupujte podle pokynů na obrazovce. Po provedení automatizované instalace se k nově nainstalovanému softwaru přihlaste svým školním účtem Microsoft 365.

Eduroam

Naše škola je součástí sítě Eduroam. Je zde vysíláno essid eduroam, ověřování je prováděno protokolem 802.1x. Návod jak si nastavit počítač pro práci s 802.1x naleznete na webu eduroam.cz. Pro úspěšné ověření a následný přístup k internetu potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Tyto údaje získáte od své domovské organizace.

Our school is part of the Eduroam network. The essid eduroam is broadcested here. Authentication is based on the 802.1x protocol. You need valid user credentials for successful login to the eduroam network. You shloud obtain these credentials as well as documentation for client device configuration and user support from your home institution.

Zrychlujeme

Od prosince máme rychlejší připojení školy k internetu!

Číst více