Okresní kolo biologické olympiády na litomyšlském gymnáziu podesáté, aneb Dvakrát bronz pro domácí

Okresní kola 58. ročníku biologické olympiády letos proběhla v kategorii C na Josefa 19. 3. a v kategorii D na Den Země 22. 4. V okrese Svitavy se už podesáté soutěžilo v učebnách Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli, které na organizaci spolupracovalo se Střediskem volného času Svitavy. Za hladký a zdárný průběh okresních kol patří velký dík hlavnímu organizátorovi i jednotlivým členům poroty. Uznání pak zaslouží všichni soutěžící, jednak za projevenou odvahu v této nelehké disciplíně soutěžit, jednak za velmi solidní výkony. A jak to celé dopadlo?

V kategorii C (8. a 9. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) se stalo úspěšným řešitelem (nasbíralo alespoň 60 % bodů) hned 15 z 27 soutěžících. To svědčí o velmi vysoké konkurenci, ve které nakonec nejlépe obstála trojice děvčat: 1. Adéla Nguyen z Gymnázia Polička (78,7 %), 2. Adéla Fliedrová z Masarykovy ZŠ Polička (76,4 %), 3. Andrea Horáčková z kvarty Gymnázia A. Jiráska Litomyšl (76,0 % se ztrátou pouhých 0,75 bodu). Umístění dalších soutěžících viz odkaz zde.

V kategorii D (6. a 7. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) tentokrát soutěžilo pouze 19 účastníků, úspěšných řešitelů se ziskem alespoň 60 % bodů bylo 8. Pomyslné zlato i stříbro si odvezly na gymnázium do Svitav slečny Štěpánka Pokorná (78,8 %) a Monika Pelíšková (76,3 %). Třetí místo pro Gymnázium A. Jiráska Litomyšl vybojovala Dorota Doležalová ze sekundy (75,1 %). Kompletní pořadí a výsledková listina viz odkaz zde.

Všem šesti medailistkám gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v krajském kole soutěže.