Zahajujeme dobrodružství s DofE!

Při podzimní návštěvě Dne dobrovolnictví studenty i nás zaujala dobrovolnická aktivita v rámci programu DofE. Začali jsme pátrat, o co jde a co vše je potřeba, aby i naši studenti mohli být Dofáky. Přihlásili jsme se na všechna potřebná školení a JSME TAM!

A co DofE vlastně je a proč být Dofákem?

DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu Česká republika) je vzdělávací program, který po celém světě podporuje mladé lidi v dlouhodobém rozvoji. Program je určen všem ve věku od 14 do 24 let a je založen na vzdělávání formou zážitkové pedagogiky. Zapojení studenti pravidelně plní aktivity ve třech oblastech – pohyb, dovednost a dobrovolnictví. Každé aktivitě se studenti věnují hodinu týdně a vytrvale míří ke svému cíli, který je motivuje a posouvá dál. Součástí programu je i týmová expedice v přírodě. Celou svou cestu programem každý účastník zaznamenává do online aplikace, kde vidí, jak se mu daří vytčené cíle plnit. V případě, že si studenti nejsou jisti, ztrácejí motivaci, potřebují pomoc či podporu, jsou připraveni proškolení vedoucí, kteří jim vždy rádi pomohou.

21. 5. 2024 přijede na naši školu ambasadorka DofE, která představí program studentům. Od té chvíle již nebude nic bránit tomu, abychom cíle začali plnit i na GAJ.

Duke of Edinburgh's ocenění | Dělej něco smysluplného (dofe.cz)