Projekt Českého rozhlasu

V úterý 13. února zavítal na svoji alma mater Miroslav Harant, absolvent našeho gymnázia z roku 2021.

Míra studuje třetím rokem žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a současně působí jako juniorní redaktor v redakci portálu irozhlas.cz. V současnosti se podílí na aktivitě jak oslovit generaci Z, co se zpravodajství a šíření informací týče.

ČRo společně se studenty žurnalistiky připravil koncept krátkých videí, která shrnují hlavní události uplynulých dnů, tato videa by potom účty Radiožurnálu a ČRo šířily na Instagramu, případně dalších sociálních sítích.

Tvůrci by k tomuto projektu rádi dostali nejdříve zpětnou vazbu od cílové skupiny, a tak nás Míra oslovil, aby se do reakcí zahrnul i „nepražský“ pohled.

Studenti septimy, 3. ročníku, sexty a oktávy zhlédli cca minutové video a následně vyplnili krátký online dotazník.  Mirek si vyslechl i zajímavé postřehy respondentů, převážně kladné, pochvalné reakce.

Dotazy směřovaly také k jeho studiu, v rámci projektu Erasmus strávil uplynulé čtyři měsíce v portugalském Portu. Studium v zahraničí  jednoznačně doporučoval – „…je skvělé poznat jinou zemi, nové lidi, jiný vzdělávací systém, …poznat sám sebe.“